Dom florentynów

Dom 450m2 Florentynów

Jednorodzinny dom parterowy z poddaszem użytkowym, przeznaczony nawet dla sześcioosobowej rodziny. Dom składa się z dwóch brył: części parterowej prostopadłościennej, w której znajduje się garaż i pomieszczenia gospodarcze oraz części z poddaszem, przekrytej dwuspadowym dachem w kształcie litery T.

Dużo przestrzeni

W parterze pomiędzy bryłami jest wolna przestrzeń, nad którą znajduje się część poddasza łącząca wizualnie obie części domu. Wjazd na działkę od strony zachodniej, a wejście do domu z zadaszonej części tarasu. Budynek otaczają rozległe tarasy, łączące wszystkie elementy domu i jego otoczenia (oczko wodne, drewniane konstrukcje zadaszeń).

Przenikające się bryły

Od wschodu do budynku przystaje balkon z wyjściem z dużej sypialni na poddaszu, a od południa na całej wysokości budynku znajduje się ogród zimowy. Parterowa bryła pokryta jest czarnym kamieniem elewacyjnym, a stolarka okienna wykonana jest z białego drewna, natomiast wysoka bryła wykończona jest białym i szarym tynkiem i ciemną stolarką.

Co wewnątrz?

Do domu wchodzimy z zadaszonego tarasu przez otwarty przedsionek z klatką schodową i dużą szafą odzieżową. Znajduje tu się również wejście do WC i spiżarni. Stąd możemy udać się do części dziennej, składającej się z kuchni, jadalni, salonu oraz ogrodu zimowego, lub do części gościnnej z sypialnią, garderobą, łazienką i pralnią. Piętro podzielone jest na trzy części. Środkowa z nich to strefa rekreacyjna z pustką nad parterem i dojściem do ogrodu zimowego. Wschodnia część to duża dwuosobowa sypialnia z własną garderobą i łazienką oraz wyjściem na balkon. Zachodnia część oddzielona dodatkowymi drzwiami składa się z dwóch mniejszych sypialni jednoosobowych, łazienki i garderoby. Mieści się tu też wyjście na taras (na dachu budynku jednokondygnacyjnego).

Szkice

ZAPROJEKTUJEMY PRZESTRZEŃ PONADCZASOWO

SPEŁNIAMY TWOJE OCZEKIWANIA

Jesteś gotowy na owocną współpracę?
Chcesz o coś zapytać?

Napisz do nas

Close

REquest A Free Quote

Curabitur blandit tempus porttitor.
Sed posuere consectetur est at lobortis.

[contact-form-7 404 "Not Found"]